Rozmiar czcionek: |
Gminna Biblioteka Publiczna w Kobiórze

Deklaracja dostępności

 

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Kobiórze zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.  

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej kobior.naszabiblioteka.com.

Strona internetowa jest zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić dostęp dla jak najszerszej grupy odbiorców (w tym dla osób z niepełnosprawnościami), niezależnie od używanego oprogramowania, technologii czy posiadanej dysfunkcji.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

- filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,

- brak formularza kontaktowego posiadającego dowiązane etykiety tekstowe.

 

Przygotowanie deklaracji dostępności

Data sporządzenia deklaracji: 2020-11-25.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024-03-27.

 

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych. Pełna obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy użyciu samej klawiatury, jak i myszki. W sekcji nagłówka znajdują się narzędzia pozwalające na dobranie dogodnego kontrastu i wielkości czcionki. Aby szybko odszukać interesujące użytkownika treści, można skorzystać z wbudowanej wyszukiwarki lub głównego menu.

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów związanych z dostępnością cyfrową i udostępnianiem treści z naszej strony internetowej, prosimy o kontakt na adres poczty elektronicznej: bibliotekakobior@wp.pl. Kontaktować można się także telefonicznie, dzwoniąc na numer telefonu 32 218 86 36.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu (na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.). Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Biblioteka zrealizuje żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie poinformuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, biblioteka może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich

Dane teleadresowe:

Gminna Biblioteka Publiczna

ul. Centralna 57

43-210 Kobiór

Tel. 32 218 86 36

e-mail: bibliotekakobior@wp.pl

 

Dostępność architektoniczna

Gminna Biblioteka Publiczna w Kobiórze

ul. Centralna 57

43-210 Kobiór

Do budynku prowadzą dwa wejścia -do obu prowadzą schody. Drzwi wejściowe są otwierane ręcznie. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Budynek jest częściowo dostosowany dla osób niepełnosprawnych: przy schodach wejścia głównego znajduje się podjazd dla wózków – w ten sposób można się dostać na poziom parteru, na którym znajduje się Biblioteka. Obecnie przed budynkiem nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych, nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Można natomiast wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.  

Brak możliwości korzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

 

Data publikacji strony internetowej: 2016-12-19

Data ostatniej dużej aktualizacji:  2022-04-29

ZAŁĄCZNIKI:

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek        11:00 - 19:00
wtorek   9:00 - 16:00
środa 11:00 - 19:00
czwartek   9:00 - 15:00
piątek 11:00 - 19:00

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.